Garip Gök 12 yaşında Elazığ’da pastacılığa başladı. İstanbul’da devam etti ve 30 yıllık çalışma hayatından sonra 1994 yılında Avcılar’da Garip Usta Pastaneleri adı altında ilk şubesini açtı. 1996 yılında kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyerek “Garip Usta” adının marka tescilini yaptırdı. Garip GÖK’ün ölümü ile birlikte üç çocuğunun devr aldığı pastaneler, bugün üç şubede hizmet veriyor.

Ürünlerin tamamında yerli ve doğal ürün kullanılmaktadır. Pasta ve şekerlemelerde hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Garip GÖK’ün kızı Sevilay GÖK, “Ürünlerimizin en önemli özelliği bir gün içinde tüketilmek zorunda olmasıdır” diyor. Çocuğuna yedirmeyeceğin şeyi başkasına yedirmeyeceksin misyonu çerçevesinde üretim yapan GARIP USTA PASTANELERI, sağlığa zarar vermeyen ürün yelpazesini ve müşteri hedef kitlesini geliştirmek için çalışmaktadır. Garip Usta Pastaneleri, rengarenk, cıvıl cıvıl ve her gün yepyeni tatlarla dolup taşan lezzet diyarı aslında. Rahat ve sıcak atmosferi, keyifli müzikleriyle size evinizdeki huzuru ve rahatlığı sağlayacak olan Garip Usta Pastaneleri, gününüzün en güzel saatlerini geçirmeniz için siz misafirlerimizi bekliyor.

Menümüzde olan zengin kahvaltı seçenekleri, salatalar, makarnalar, paniniler, , krepler, hamur işleri, şerbetli tatlılar, yaş ve kuru pastalar, tavuk ve et, balık çeşitleri ile her gün menü dışında hazırlanan yemekler ile sabah 08:00’den itibaren servise hazırdır.